19 اردیبهشت 1398

دکتر بهنود مطرح کرد: آگهی مناقصه اخیر آسفالت شهرداری از محل ذیحسابی استان، تامین اعتبار شده و قانوناً بایستی با طی تشریفات اداری به پیمانکار واجد شرایط واگذار شود.

💢 دکتر بهنود طی نشستی خبری با مدیریت ارتباطات شهرداری اظهار داشت: یکی از مباحثی که این هفته در فضای مجازی مطرح شد و بُعد رسانه‌ای پیدا کرد بحث آگهی مناقصه اخیر آسفالت شهرداری بروجرد بود که موجب انتقاداتی در فضای مجازی شده بود. انتقاد وارده این بود که شهرداری با وجود داشتن کارخانه آسفالت دیگر نیازی به انعقاد قرارداد با پیمانکار جهت اجرای آسفالت ندارد.

💢 وی ضمن تشکر از دقت نظر فعالان اجتماعی به مسائل شهری، به منظور تنویر افکار عمومی تصریح کرد: اعتباری در حدود ۴ میلیارد تومان از محل ذیحسابی استانداری برای اجرای آسفالت در سطح شهر به شهرداری بروجرد اختصاص یافته است، لذا طبق قانون این پروژه باید با طی تشریفات مناقصه به صورت پیمانی به انجام برسد و شهرداری حق هیچگونه دخل و تصرفی را در نحوه انجام تشریفات این مناقصه ندارد.

💢 سخنگوی شورای اسلامی شهر در ادامه افزود: البته کارخانه آسفالت شهرداری نیز هم اکنون فعال و در حال بهره وری است که از این طریق نیز پروژه های متعددی در سطح شهر در حال انجام می باشد.

💢 دکتر رضا بهنود در ادامه خاطر نشان کرد: یکی از مصوبات این هفته شورا درخصوص واگذاری کشتارگاه شهرداری بود. با توجه به عدم تجهیز کشتارگاه شهرداری به وسایلی همچون پیش سرد کن و با عنایت به اهمیت مقوله سلامتی مردم و همچنین در راستای کاهش تصدی‌گری شهرداری، شورای اسلامی شهر تصمیم بر برون سپاری کشتارگاه به خصوصی را گرفت تا شهرداری بتواند از محل عایدات این واگذاری اقدام به تملک باغات منطقه 250 هکتاری به عنوان ریه های تنفسی شهر نمایند و از این حیث زمین های مورد نیاز خود را با کاربری تخصصی تملک کند.

💢 وی در ادامه از امکان بخشودگی سود معوقات شهرداری به سازمان تامین اجتماعی در صورت پرداخت اصل بدهی ها به صورت اقساط ۶۰ ماهه خبر داد و افزود: امیدوارم که شهرداری بتواند با برنامه ریزی از این فرصت مناسب استفاده کند و با پرداخت اصل بدهی، بخش مهمی از بدهی های خود را مستهلک نماید تا از این طریق املاک توقیف شده شهرداری نیز آزاد گردند.

💢 سخنگوی شورای شهر در ادامه افزود: روند کمک های شهرداری و مردم بروجرد نیز این هفته به مردم سیل زده پلدختر ادامه داشت و کارکنان شهرداری نیز کماکان جهت کمک رسانی در این شهرستان حضور فعال دارند.

💢 دکتر بهنود در ادامه اضافه کرد: با پیشنهاد کمیسیون فرهنگی-اجتماعی شورا مصوب شد تا جهت شفافیت قراردادها، مناقصه ها و مزایده های شهرداری، کمیته‌ای به نام شفافیت ذیل کمیته کمیسیون مالی و اداری تشکیل شود که بزودی فعالیت خود را آغاز خواهد نمود و از این به بعد با شفافیت بیشتری تمامی قراردادهای شهرداری در سایت شهرداری نمایه و اعلان خواهد شد.

💢 وی در انتها درخصوص دیگر مصوبه این هفته شورای شهر گفت: در راستای توسعه فضای میدان میوه و تره‌بار و ارائه خدمات بهتر به شهروندان مقرر شد تا زمینهای حدفاصل میدان جدید و قدیم بار به وسیله شهرداری تملک شود و این قطعات نیز به فضای میدان بار اضافه گردند.

Print
دی ان ان