شهردار و مدیران شهرداری بروجرد جارو به دست شدند

امروز رحیم جافری شهردار بروجرد در هوای بارانی بروجرد به همراه مدیران بخش‌های مختلف شهرداری این شهرستان لباس پاکبانی را به تن کرده و پا به پای رفتگران و دیگر کارگران و نیروهای شهرداری اقدام به پاکسازی خیابان‌های بروجرد کردند.

رحیم جافری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد اظهار داشت: در راستای کاهش هزینه‌ها، توسعه، مدیریت اصولی و اقدامات شهرسازی تصمیم گرفتم که وارد میدان عمل شده و پا به پای کارگران شهرداری جارو بزنیم.

وی افزود: هم خودم و هم نیروهای خدوم شهرداری، مدیران و معاونان از این اقدام ناراحت نیستیم و خیلی هم خوشحالیم و می‌خواهم این را ثابت کنم که اگر مدیری بخواهد کارکند و مثمر ثمر باشد، نباید جایگاه برایش مهم باشد.

شهردار بروجرد عنوان کرد: متاسفانه نیروهای مازاد شهرداری که همه حکم خدماتی دارند حاضر نیستند  براساس ضوابط، قانون و حکمشان کار کنند به همین خاطر در حال حاضر نیروهای خدماتی ما کاهش پیدا کرده و به همین دلیل قرار شد خودمان اقدام کنیم تا شهر را پاکسازی کنیم.با تمرد کردن از کار نمی‌توانند مرا مجبور کنند که حکمشان را تغییر دهم چون طبق قانون هرکسی باید جای خودش باشد و کسانی هم که تمرد می‌کنند اگر تا مهلت باقی مانده سرپست و سمت اصلی خود برنگردند از کار اخراج خواهند شد.

وی بیان کرد: از مردم فهیم بروجرد می‌خواهم که به این سناریوسازی‌ها و توطئه‌هایی که می‌شود اهمیت ندهند و مراقب جو سازی‌هایی که علیه شهرداری می‌شود باشند، خواهش بنده این است که با سازمان شهرداری که به خودشان تعلق دارد همکاری کنند.

جافری گفت: تمام زیر ساخت‌های یک شهر از محلی عوارضی که شهروندان پرداخت می‌کنند تامین می‌شود اما اگر مردم از پرداخت عوارض خودداری کنند هزینه‌ها را چطور مدیریت کنیم و این به دلیل مدیریت ناکارآمد شهری است که به این جا رسیده‌ایم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد سطل‌های فان را در شهر افزایش داده‌ایم و قرار است برای رفاه حال شهروندان عزیز سطل‌های تفکیک زباله‌های خشک و تر را نیز در سطح شهر و در مناطق مختلف نصب کنیم.

شهردار بروجرد خاطرنشان کرد: مردم از شهرداری توقع داشتن زیر ساخت‌های خوب، اصولی و شهرسازی ایده آل را دارند پس برای داشتن این فاکتورها خود آنها هم باید مشارکت کنند تا شهری توانمند والکترونیکی محور داشته باشیم.

انتخابگر پوسته

دی ان ان