27 آذر 1398

رئیس کمیسیون عمران و خدمات شهری شورای شهر بروجرد خبر داد: فعالیت ۱۸۶۰ تاکسی در بروجرد/طرح پارکبان با هدف کنترل ترافیک اجرایی می‌شود

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری و به نقل از خبرگزاری فارس، احسان دالوند ظهر روز گذشته در نخستین همایش روز ملی حمل و نقل در این شهرستان، 26 آذر ماه را روز قدردانی از زحمات فعالان در عرصه حمل و نقل عنوان کرد و افزود: این روز یادآور لبیک تاریخی رانندگان به فرمان تاریخی امام خمینی (ره) می باشد که برای تخلیه بار کشتی ها راهی بنادر جنوب کشور شدند.

وی در ادامه اظهار داشت : یک‌هزار و ۸۶۰ تاکسی، ۹۶ دستگاه اتوبوس و ۵ هزار و ۸۰۰ دستگاه وانت‌بار و نیسان در حال خدمات‌رسانی به شهروندان بروجردی هستند.

دالوند با اشاره به اینکه بروجرد کمترین میزان فرسودگی تاکسی‌های درون شهری را در غرب کشور دارد، خاطر نشان کرد: تنها ۶ درصد تاکسی‌ها فرسوده هستند که مالکان آن‌ها می‌توانند با دریافت تسهیلات اقدام به نوسازی خودروهای خود کنند.

ریاست کمیسیون عمران و خدمات شهری شورای شهر بروجرد با اشاره به وجود دو پایانه مسافربری شرق و غرب بیان کرد: همچنین ۵۴ دستگاه اتوبوس برون‌شهری در قالب ۸ تعاونی سازماندهی‌شده در حال خدمات‌رسانی به شهروندان هستند.

دالوند در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در راستای هوشمندسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، کارت شهروندی به منظور پرداخت کرایه تاکسی و اتوبوس عرضه می‌شود.

وی با اشاره به نحوه استفاده از این کارت بر اساس اپلیکیشن نصب شده در تلفن‌‌های همراه شهروندان افزود: افرادی که تلفن همراه در اختیار ندارند، می‌توانند از طریق دریافت تسهیلات ۳ میلیون تومانی برای این منظور اقدام کنند.

ریاست کمیسیون عمران و خدمات شهری شورای شهر بروجرد همچنین از اجرای طرح پارکبان در آینده نزدیک خبر داد و تاکید کرد: از مهمترین مزایای اجرای این طرح می‌توان به کنترل و روان‌سازی ترافیک در هسته مرکزی شهر بروجرد اشاره کرد.

دالوند همچنین خواستار پیگیری به منظور اجرای طرح ترافیک در شهر بروجرد شد و اظهار کرد: اجرای این طرح تاثیر چشمگیری در کنترل ترافیک به ویژه در خیابان‌های مرکزی شهر دارد.

 

Print
دی ان ان