بهسازی معبر کف سرای حافظیه آغاز شد.

معماری تاریخی بروجرد بخشی از هویت فرهنگی این شهر محسوب می شود که در گذر زمان و در گذار بی رحم توسعه شهری، نیاز به حفظ و مراقبت بیشتری دارد.

در همین راستا؛ در ۲ سال گذشته «ستاد بارآفرینی پایدار شهری» اقدام به برنامه ریزی برای حفظ این ارزش های بومی نموده است که از آن جمله می توان به مرمت سراهای یوسفیه و قیصریه اشاره نمود.

سرای حافظیه (حافظی) نیز که در کنار راسته اصلی بازار قدیم بروجرد واقع شده از میراث دوران قاجار محسوب می شود که در دوطبقه و مشتمل بر حیاط مرکزی، انبار و محل بارانداز احداث شده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری؛ در ادامه اقدامات مشترک «ستاد بازآفرینی شهری پایدار»، عملیات احیاء و مرمت سرای حافظیه با همکاری شهرداری، اداره راه و شهرسازی و اداره میراث فرهنگی بروجرد با هدف حفظ بافت های ارزشی، هویت و عناصر تاریخی شهر از سال گذشته آغاز شده که طی آن جداره سازی دیواره ها و سقف بنا توسط اداره راه و شهرسازی در حال اجرا می باشد.

بنابر این گزارش از هفته گذشته نیز عملیات بهسازی کف سرای حافظیه در دستور کار سازمان عمران شهرداری قرار گرفته است و برای همخوانی بیشتر با روح و بافت قدیمی این بازار از تلفیقی از کفپوش های رنگی و سنتی (آجری ۲۰*۲۰) در اجرای این پروژه استفاده خواهد شد.

انتخابگر پوسته

دی ان ان