X

اخبار شهرداری بروجرد

دسته ها

اخبار شهرداری بروجرد

جلسه دکتر جافری شهردار بروجرد با اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص ساماندهی پسماندهای شهری با حضور نماینده شرکت سرمایه گذار بازیافت زباله

نویسنده: poordavoodi/چهارشنبه, 15 اسفند,1397/دسته ها: اخبار شهرداری بروجرد, مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بروجرد

💢 یکی از بحث های حساس در حوزه مدیریت شهری، بحث مدیریت پسماند و زباله های شهری است که در صورتیکه درست به انجام نرسد می تواند آثار بسیار مخرب زیست محیطی را به همراه داشته باشد. بحث مدیریت پسماند کماکان در کلانشهرهایی همچون تهران نیز با مشکلاتی روبرو است. شیوه جاری مدیریت پسماند در حقیقت رها کردن زباله در طبیعت است و نه دفن و امحاء اصولی آن.

💢 ضروری است با حمایت از بخش خصوصی، مدیریت این مسئله اعم از دفن، حمل و جابجایی زباله به این حوزه واگذار شود. حمایت مالی از بخش خصوصی سبب خواهد شد تا زیرساخت های لازم برای مدیریت اصولی پسماند شهری ایجاد شود،  بطوریکه این زیرساخت تا 40 سال آینده نیز پاسخگوی نیاز های شهری خواهد بود. 

💢 در مکانیابی محل در نظر گرفته شده برای شرکت سرمایه گذار بایستی نکات مهمی رعایت شود از جمله آنکه جهت وزش بادهای غالب بگونه ای نباشد که آسیبی به زیر ساختهای شهری و آبهای زیر زمینی بزند همچنین شیب محل مورد نظر بایستی به سمت شهر نباشد و البته بسیاری نکات دیگر. کمیته ی حمل دفن و زباله باید روی این قضیه نظر بدهد.

💢 شهرداری هم اکنون رقم قابل ملاحظه ای از بودجه سنواتی خود را در حوزه خدمات شهری صرف می کند که شامل آیتم های مختلفی همچون حقوق نیروی انسانی، استهلاک ماشین آلات و ادوات مورد نیاز و دیگر هزینه های جانبی می شود. شرکت سرمایه گذار برای تولید برق نیاز به زباله دارد پس باید خود این زباله را نیز از سطح شهر جمع آوری نماید. این موضوع سبب کاهش هرینه های شهرداری در حوزه خدمات شهری خواهد شد.

💢 باید تلاش کنیم با فرهنگ سازی، بحث تفکیک زباله از مبدا را محقق نمائیم.

 


 

Print

تعداد نمایش ها (430)/نظرات (0)

x
دی ان ان