X

اخبار شهرداری بروجرد

دسته ها

اخبار شهرداری بروجرد

اولین نشست صمیمی شورای اسلامی شهر با دکتر رحیم جافری شهردار بروجرد

نویسنده: poordavoodi/یکشنبه, 28 بهمن,1397/دسته ها: اخبار شهرداری بروجرد, مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بروجرد, شورای اسلامی شهر بروجرد

گزیده ای از صحبت های دکتر جافری در این جلسه:

1- متاسفانه عملا در شهرداري چيزي در راستاي بحث صرفه جويي وكاهش هزينه ها نديده ام علي رغم آنكه انضباط مالي مستزلم رعايت هوشمند سازي در شهرداري است.

2- كاهش مراودات و مراجعات شهروندان بروجردي از طريق زير ساخت هاي نرم افزاري ازقبيل ارتقاء امكانات نرم افزارهاي حقوق و دستمزد كميسيون هاي ماده 100و77 وغيره بایستی میسر گردد.

3- متاسفانه مطالبات و معوقات حقوقی پرسنل شهرداري تمام وظايفي كه شهرداري بايد براي رفاه شهروندان انجام دهد را تحت الشعاع قرار داده است. اين موضوع توجه بسياري را در سطح شهر به خود اختصاص داده است.

4- بدون تعارف شهرداري بروجرد يكي از ثروتمند ترين شهرداری های ايران است و مشكلات آن بايد بصورت ريشه اي حل شود.

5- شهرداري به اندازه اي كه مي بايست خدمات ارائه دهد، منابع مالي در اختیار دارد، تنها خواسته من از شوراي محترم، وحدت وكمك براي برطرف كردن موانع است که آن هم با اجراي قانون محقق خواهد شد.

6- مشكلات شهرداري بااجراي دقيق قانون حل خواهد شد. از من قانون بخواهيد و من باقانون به شما جواب خواهم داد. قانون و مقررات مرز بين حق و باطل است.

7- مخاطب شوراي اسلامي شهر، بنده هستم. بدون هماهنگي من، پرسنل شهرداری را به جلسات احضار نكنید.

8- در بحث پرداخت اضافه كار و تعطيل كار تاكنون بي عدالتي زياد انجام شده است.

9- اجراي بعضي از پروژه هاي شهرداري توجيه اقتصادي ندارد و براي شهرداري زيان ده بوده است.

10- شوراي اسلامي شهر، همانند مجلس كوچكي است در شهرداري كه پس از تطبيق بايد مصوبات آن اجرايي شود.

11- در چندروز گذشته21 نفراز پرسنل شهرداري به افتخار باز نشستگي نائل آمده اند، همچنين 40 نفرتا پايان ماه بازنشسته خواهند شد و200 نفر نيز طبق بحث مشاغل سخت مشمول قانون بازنشستگي می شوند. پيگير اين موضوع هستيم.

12- نبايد تمامي منابع بدست آمده صرف پرداخت حقوق پرسنل شود، بلكه بايد بخشي به اصلاح ساختار پرسنلي، بخش ديگر پرداخت سنوات و حقوق پرسنل اختصاص يابد.

13- ميزان اضافه كار بايد عادلانه باشد، از مديران خواستم كه حق كسي را ضايع نكنند و برعكس، اگركسي من غير حق خود، از شهرداري بخواهد  مزایای حقوقی بگيرد، اجازه ندهند.

14-امروزحقوق بهمن ماه پرسنل سازمان سيما ومنظر و فضاي سبز شهري پرداخت شد و بيمه تمامي پرسنل شهرداري از بهمن ماه به روز پرداخت مي شود و درصورت امکان از معوقات پرسنل پرداخت مي كنيم.

15- شهروندان بروجردي استحقاق دريافت خدمات بيشتري را دارند. بايد عملكرد خود را بهبود دهيم. بالاترين سرمايه اعتماد عمومي است كه متاسفانه ازدست داده ايم بايد با بكارگيري نيروهاي پاك دست و مديريت جهادي وكار شبانه روزي اين اعتماد را دوباره بدست آوريم.

16- اولويت بندي در ارائه خدمات به شهروندان ضروري است. حق مردم بروجرد نيست كه از داشتن شهربازي محروم باشند

17-طی برگزاری جلسات با معاونین و مدیران شهرداری و اصحاب رسانه خط مشی کاری و منشور مدیریتی خود را به صورت شفاف ارائه دادم.

18- حقوق آذرماه و دی ماه پرسنل خدماتی و شرکتی واریز شده و دفترچه بیمه آنها نیز فعال است و بازنشستگانی که در گذشته بازنشسته شده اند می بایست طی مراسمی از آنها تقدیر به عمل آید. همچنین تعدادی از پرسنل که به تازگی بازنشسته شده‌اند به هر نفر دو میلیون تومان داده شده است.

19- حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر از پرسنل با پرداخت هزینه بیمه مربوط به خدمات سربازی به افتخار بازنشستگی نائل خواهند شد. در صورت موافقت شورای اسلامی شهر، این هزینه که برای هر نفر کمتر از ۲ میلیون تومان میباشد از طرف شهرداری پرداخت میشود.

20- جهت احداث شهربازی زمین مجاور شبکه بهداشت را پیشنهاد می کنم که چشم انداز مناسبی را نیز دارد. شهرداری در این منطقه ۱۵ هزار مترمربع زمین دارد که البته جهت احداث پارکینگ و غیره بایستی زمین های بیشتری تملک شود.

21- در نظر داریم ساختمان اداری شهرداری را به  مکانی دیگر انتقال دهیم 


22- طبق هماهنگی های به عمل آمده قرار شد تا جریمه بدهی شهرداری به سازمان تامین اجتماعی مورد بخشودگی قرار گیرد و اصل بدهی به صورت اقساط متناسب با توان شهرداری به صورت ماهیانه پرداخت شود. همچنین از محل واگذاری بخشی از املاک توقیف شده شهرداری، بدهی تامین اجتماعی پرداخت شود زیرا تامین اجتماعی نیز باید بتوانند به بازنشستگان خدمات دهد.

23- در شهرداری هر چه نیروی توانمند داشته باشیم، بدون تبعیض، بدون نگاه حزبی و گروهی از وجود آنها استفاده خواهیم کرد. کسی در مسند مدیریت قرار خواهد گرفت که توانمند و سلامت باشد و تعهد لازم را داشته باشد. از شهرداری هایی که با آنها ارتباط داریم و از نیروهایی از آنها که شناخت داریم اگر شهرداری مبدا موافق باشد که حقوق آنها را پرداخت کند در برخی از پست ها استفاده خواهیم کرد.


24- مردم بروجرد از بافت‌های قدیمی شهر خاطرات زیادی دارند و نباید آنها به تخریب کنیم. نصب تابلوهای مکان های تاریخی در دستور کار قرار خواهد گرفت. پیگیر پروژه خیابان جعفری هستیم.

25- استقبال از مسافرین نوروزی به بهترین وجه انجام خواهد شد. بحث خط کشی خیابان ها، آراستن پارک ها و زیبا سازی جداول به انجام می رسد. تلاش می کنیم محلی را جهت کمپینگ در نظر بگیریم در دو نقطه شهر زمین فوتبال ساحلی احداث می شود.

26- در پروژه‌های نیمه‌تمام ورود پیدا می‌کنیم. با بهره‌گیری از اهالی فن و وکلای قوی در پروژه‌هایی که بار حقوقی دارند سعی می‌کنیم از حق شهرداری دفاع کنیم.

27- در ارتباط با بحث درآمدزایی در خیلی موارد ممکن است در ساخت و سازها، ضوابط شهرداری را نادیده بگیرند و ارقام بسیار بالایی را به شهرداری پیشنهاد بدهند. ولی ما شهر را نمی فروشیم. در راستای توسعه شهر و باززنده سازی بافت قدیمی تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم که انشاءالله همزمان شهرسازی و حقوق قانونی شهرداری رعایت شود.

28- تپه چغا رامشجر می‌کنیم به طوری که به صورت یک تپه جنگلی تبدیل شود. در نظر داریم یک ترن برقی با ریل گذاری در تپه چغا ایجاد کنیم اگر طرح مشاور قبلی جوابگو نباشد از یک مشاوره قوی برای این طرح استفاده خواهد شد.

29- اگر ما خدمات شهری را از صفر تا صد به بخش خصوصی واگذار کنیم می توانیم خدمات بیشتری را به شهروندان ارائه کنیم. در حال حاضر هزینه های سرسام آوری بابت ماشین آلات داریم.

30- یک اقدام بسیار ارزشمند که شورای اسلامی شهر در اولین اقدام بایستی انجام می داد و جزء شرح وظایف آن هست و متاسفانه نادیده گرفته شده تصویب آیین نامه تبلیغات و آذین بندی شهر باشد که باید ضابطه‌مند شود.

31- برنامه های فرهنگی باید در اولویت قرار داده شود. در شهر باید نشاط اجتماعی صورت گیرد. بداخلاقی هایی که روزانه انجام می شود ناشی از این است که نشاط اجتماعی وجود ندارد. در مناطق مختلف فرهنگسرا بایستی احداث شود و آموزش های شهروندی از این طریق به شهروندان ارائه گردد.

32- شهرداری‌ها سازمان‌های غیرانتفاعی هستند که مستقیماً از طریق اخذ عوارض اداره می‌شود. شهرداریها سازمان‌هایی هستند که امور مالی آنها به صورت دوسویه عمل می‌کند هم باید درآمد کسب کنند و هم بایستی هزینه کنند. بنابراین هم رعایت مقررات در وصول عوارض و هم رعایت ضوابط در هزینه کرد عوارض بسیار مهم است.

33- بر روی مباحث انضباط اداری و مالی حساسیت بسیار دارم و با تمام توان آن را طبق قانون اجرا خواهم کرد.

 


 

Print

تعداد نمایش ها (854)/نظرات (0)

x
دی ان ان