X
  حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي شعار امسال را «جهش توليد» ناميده و فرمودند کساني که دست‌اندرکار هستند به نحوي عمل کنند که توليد ان‌شاء‌الله جهش پيدا کند و يک تغيير محسوسي در زندگي مردم ان‌شاء‌الله به وجود بياورد. .

 

                           

 

نمایشگاه گل و گیاه

نمایشگاه گل و گیاه

نویسنده: SuperUser /یکشنبه, 03 شهریور,1398/دسته ها: سرمایه گذاری شهرداری بروجرد, پروژه های در دست مطالعه

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

 

بازار تولید، عرضه و مصرف انواع گل و گیاه مدت هاست بعد جهانی پیدا کرده و رقبای قدر و پرقدرتی در این حوزه از زیرمجموعه بخش کشاورزی در حال فعالیت هستند و گردش مالی 100 میلیارد دلاری این محصولات، این بازار را پرجاذبه و وسوسه کننده کرده است. در این حوزه گل و گیاه مشاغل کوچک و بزرگ زیادی حضور دارند که در کنار هم یک صنف مستقل را در زیرگروه کشاورزی تشکیل می دهند. وجود شرکت ها، کارگاه های فعال در تولید، عرضه، ارائه خدمات و سایر ملزومات این رشته گواه این مدعاست.

از پرورش دهنده نهال و گل تا گلدان و کود، سموم مکمل های دارویی و تقویت کننده و حتی سیستم های آبیاری و زه کشی از جمله فعالان این صنف و بازار پرکشش سبز هستند.

فعالیت در زمینه تولید و پرورش گل و گیاه زینتی بخش های زیادی دارد و امکان سرمایه گذاری در آنها هست. در یک واحد پرورشی انواع مختلفی از ارقام زینتی کاشته و برداشت می شوند. مثلا در یک گلخانه که گیاهان آپارتمانی پرورش می دهد، ارقام دیگری مانند نهال و درختچه و حتی برخی از انواع کاکتوس و گل های گرمسیری کشت و تکثیر می شوند. گل های شاخه ای و گلدانی احتیاج به مزرعه و گلخانه های نیمه باز دارند که بتوانند در طول سال تولید داشته باشند.

Print

تعداد نمایش ها (1131)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

Please solve captcha
x
دی ان ان