X

امدادرسانی به ۲۹۴ حادثه توسط ماموران آتش نشانی بروجرد در سه ماهه ابتدای سال

محمد غفاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سه ماهه اول امسال تعداد ۱۱۷ مورد آتش سوزی در باغات و مزارع کشاورزی بروجرد رخ داده که بیشترین میزان آتش سوزی در بروجرد بوده است.

▫️وی اظهار داشت: ۴۷ مورد آتش سوزی در واحد های تجاری بروجرد در سه ماهه اول امسال رخ داده که اکثر مربوط به اتصالی سیم های برق بوده است.

ریاست سازمان آتش نشانی بروجرد گفت: در سه ماهه نخس امسال تعداد ۳۳ مورد منزل مسکونی دچار آتش سوزی شده است که خوشبختانه این حوادث تلفات جانی نداشته و خسارات مالی برجای گذاشته است.

غفاری با اشاره به اینکه در سه ماهه اول امسال سه مورد غرق شدگی در بروجرد امداد رسانی شده است افزود: با توجه به اینکه شنا کردن در رودخانه ها و سدهای خاکی و آبگیر ها ناایمن می باشد لذا از خانواده های بروجردی تقاضا داریم که مراقب فرزندان خود باشند و جوانان و نوجوانان از شنا کردن در سدهای خاکی منطقه خودداری کنند.

▫️وی بیان کرد: در سه ماهه نخست امسال ۲۹ مورد آتش سوزی در خوردوها و ۳۸ مورد تصادفات جاده ای توسط ماموران آتش نشانی بروجرد امداد رسانی شده است.

ریاست سازمان آتش نشانی بروجرد با اشاره به اینکه در سه ماهه اول سال تعداد ۲۷ مورد در مراکز خرید و فروش ضایعات رخ داده است گفت: در بسیاری از موارد مراکز خرید ضایعات اقدام به سوزاندن برخی ضایعات در محل انبارها می کنند که عدم توانایی در خاموش کردن آتش توسط آنان باعث ایجاد آتش سوزی های بزرگ می شود که ضمن آلوده کردن هوای منطقه خساراتی نیز به بار می آورد.

مطلب قبلی توزیع 2000 بطری رایگان کلر رقیق شده توسط شهرداری بروجرد در بین اهالی مناطق حاشیه ای شهر
Print
85 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
اهم وظایف و ماموریت های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی

اهم وظایف و ماموریت های سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی به شرح ذیل است.

 1. مدیریت تهیه و اجرای طرح ایمنی شهر در برابر حریق با بهره گیری از تکنولوژی های بروز و کارآمد و دستیابی به استاندارهای ذیربط در شهر در چارچوب برنامه راهبردی – عملیاتی توسعه شهر شهرداری.
 2. برنامه ریزی و اقدام برای پیشگیری،مقابله و کنترل آتش سوزی، امداد و نجات و کاهش اثرات ناشی از آن.
 3. نظارت بر ایمنی کلیه اماکن، ساختمانها و مستحدثات در برابر حریق در کلیه مراحل ساخت و بهره برداری و ارسال گزارش های کارگاه های نا ایمن به ادارات کار و تجهیزات ، تاسیسات و اماکن نا ایمن تحت مالکیت دستگاههای اجرایی موضوع ماده 5 قانون خدمات کشوری به دستگاه های یاد شده و انجام اقدامات لازم برای ایمن سازی آنها.
 4. مدیریت تهیه و اجرای برنامهای آموزشی برای شهروندان در امور مرتبط با وظایف و ماموریت های سازمان .
 5. مدیریت ایجاد سامانه اطلاعات، مستندسازی، پایش و ارزیابی حوادث و حریق، توان عملیاتی، خطرپذیری شهر در برابر حریق و حوادث.
 6. پایش مستمر میزان آمادگی کارکنان سازمان و کمک به حفظ و افزایش توان،مهارت ها و دانش آنان از طریق برگزاری آزمون های دوره ای آمادگی جسمانی، مسابقات ورزشی، آزمایش های پزشکی و دوره های آموزشی مهارتی و تخصصی متناسب با ویژگی های محلی و شرایط محیطی.
 7. مدیریت تهیه و اجرای الگوهای مشارکت شهروندان از قبیل دانش آموزان،دانشجویان،کارکنان دستگاه های اجرایی و بازاریان برای یهیود وضعیت ایمنی شهرها در برابر حریق و حوادث با استفاده از ظزفیت شورا اسلامی شهر.
 8. استقرار طرح سلسله مراتب فرماندهی آتش نشانی شامل البسه و درجات آتش نشانی.
 9. مدیریت تهیه و اجرای طرح های موضعی جهت ارتقاء ایمنی بافت های ناکارآمد،تاریخی،بازار و نظایر آن.
 10. شناسایی و استفاده از ماشین آلات،تجهیزات و نیروی انسانی فعال در شهر با هماهنگی مدیریت بحران شهرستان و استان.
 11. فراهم نمودن فضای لازم جهت استقرار اورژانس در ایستگاههای آتش نشانی برای ارائه خدمات به آسیب دیدگان ناشی از حریق و حوادث.
 12. نظارت بر رعایت دستورالعمل های ایمنی ساخت،نگهداری و بهره برداری سامانه های حمل و نقل ریلی و انجام مانورهای مشترک جهت آمادگی اطفاء امداد و نجات.
 13. مدیریت توسعه و استفاده از ظزفیت واقفین، خیرین،سازمان های مردم نهاد(سمن ها)،تشکل های تخصصی و حرفه ای، شرکت های تعاونی و خصوصی در امور مرتبط با وظایف و ماموریت های سازمان.
 14. بررسی و پیشنهاد نرخ بهای تمام شده خدمات ایمنی و آتش نشانی و اخذ آن با استفاده از فناوری های نوین و هزینه کرد در حوزه ایمنی و آتش نشانی.
 15. ارایه خدمات و مشاوره تخصصی به سایر شهرداری ها، دهیاری ها، شهروندان، ارگانها، سازمانها، نهادها،نیروهای نظامی و انتظامی در خصوص امور آتش نشانی و خدمات ایمنی با اخذ بهای تمام شده خدمات.

بررسی، تشخیص صلاحیت فنی و تخصصی و ساماندهی فعالیت اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در حوزه آتش نشانی، خدمات ایمنی و نظارت بر عملکرد آنها با هماهنگی اتحادیه ذیربط.

دی ان ان